Metal , ahşap ve kalıp üretim sektöründeki 30 yıllık tecrübesini, 2006 yılında; aydınlatma, çocuk parkı ve kent mobilyaları üretimi sektörüne taşıyan D&B ; makine parkurlarını ve üretim birimlerini genişleterek, yurt içi ve yurt dışında önemli projelere imza atarak sektöründeki başarısını kanıtlamıştır. Üretim sektöründen edindiği tecrübesiyle, üretim yaptığı alanları geliştiren ve büyüme hızını artıran D&B , adını şirketin temellerini atan Elektrik Müh. Orhan Gazi Onur’un çocukları Satın Alma Müdürümüz Pey. Mim. Dilara Berna Onur ve Yönetim Kurulu Başkanımız Berat Onur’un isimlerinin baş harflerinden almıştır. 30 bin metrekarelik genişletilebilir alan üzerine kurulu 4.500 m² kapalı ve 3000 m² açık üretim alanına sahip olan fabrikası ile ; alüminyum, ahşap, metal ve plastik olmak üzere dört dalda üretim yapmaktadır. Aydınlatma Direkleri , armatürleri , kent mobilyaları ve çocuk oyun grupları alanındaki tüm ürünleri kendi bünyesinde üreten D&B ; bu şekilde hem kalite kıstasını artırmakta hem de maliyet açısından avantaj sağlamaktadır. %100 yerli sermaye ile tasarım ve üretim yapan D&B ; tüm elektronik, mekanik ve endüstriyel parçaları son aşamaya kadar kendi bünyesinde üretmektedir. Sektöründe Türkiye’nin lider imalatçıları arasında olan D&B , gücünü genç ve dinamik kadrosu ile işine duyduğu saygı ve tutkudan almaktadır. Aydınlatma, kent mobilyaları ve çocuk oyun grupları ile üst düzey kalitede hizmet vermeyi hedef edinmiş D&B ; ihtiyaca yönelik, uzun ömürlü , güvenilir ve kullanışlı ürünler tasarlamaya ve üretmeye devam etmektedir.

Tasarım

Tüm ürün gruplarımızda, yenilikçi yapımızı yansıtan kullanışlı tasarımlar hayal ediyor ve hayallerimizi üretime dönüştürüyoruz. Oluşturduğumuz tasarımlar ile sektörümüzdeki diğer firmalara öncülük ediyoruz. İzmir dış mekan spor aleti ve izmir dış mekan por aletleri konusunda profesyonel olan kadromuzla ile de yılların tecrübesi ile sizlere hizmet sunmaktayız.

Modelleme Elektronik Ortam Testleri

Kent mobilyaları, aydınlatma sistemleri ve çocuk oyun grupları ile ilgili tüm ürünlerimizin modellemesini kendi bünyemizde gerçekleştiriyor ve elektronik ortam testleri yaparak, uzun ömürlü ve dış şartlara dayanıklı ürünlerimizi hızlı bir şekilde üretime hazırlıyoruz.


Kalıp Üretim ve Teknik Planlama

Kalıp üretim ve teknik planlama aşamalarında Avrupa standartlarındaki kaliteyi yakalıyor ve geniş yelpazede hizmet veriyoruz. bahçe aydınlatma oturma bankı sektöründe profesyonel ürünlerimiz ile sizlere hizmet sunmaktayız.


Ebatlandırma ve İşleme

Ebatlandırma ve işleme uygulamalarını uzman üretim elemanlarımız ve makinelerimiz ile gerçekleştiriyor ve üretim güvenini artırarak, AR-GE çalışmalarımızdan verimli sonuçlar alıyoruz.


Birleştirme ve Tesviye

Üretimdeki önemli aşamalardan biri olan birleştirme ve tesviye uygulamasında modern makinelerimiz ve profesyonel elemanlarımızla üst düzey kalite sağlıyoruz.


Döküm

Üretim kalitemizi yükseltmek ve tüm ürünlerimizde üretim güveni oluşturabilmek amacıyla döküm aşamalarının tümünü fabrikamız bünyesinde gerçekleştiriyoruz.


Kaplama ve Boya

Kaplama ve boya uygulamalarında Avrupa standartlarındaki kaliteyi yakalamamıza destek veriyor ve dayanıklı, uzun ömürlü , kullanıcının sağlığını gözeten ürünler oluşturuyoruz.


Ahşap İşleme

Dış mekan, izmir dış mekan için uzun ömürlü , kullanışlı ve dayanıklı ürünler üretiyoruz. Kullanıcı ve doğa dostu ahşap ürünleri kendi bünyemizde üretip geliştirerek maliyet açısından tasarruf sağlarken, kalite standartlarını yükseltiyoruz.


Elektronik

Ürettiğimiz aydınlatma sistemleri için kullandığımız led elektronik kart sistemlerini şirketimiz bünyesindeki uzmanlar ile oluşturuyor ve ürünlerimizde hedeflediğimiz kalite bütünlüğünü sağlıyoruz.

MARKALAŞMA SÜRECİ

Markalaşma sürecinde emin adımlar ile ilerleyen D&B ismini gelecek nesillere taşımayı hedef edinmiştir.

ÜRETİM KAPASİTESİ

Kısa sürede üretim hacmini 5 katına çıkartan D&B büyümeye yönelik çalışmalarını ön görü ile sürdürmektedir.

EN ISO 9001-2008

ISO 9001-2008 Kalite Güvence Siteminin gereğini yerine getirebilecek yönde altyapısını oluşturulan D&B aydınlatma bu standartlar doğrultusunda üretim ve hizmet anlayışını benimsemiştir.


SANAYİ SİCİL BELGESİ

Bağlı bulunduğu odaların dikkatlerini çekip taktirlerini kazanan D&B çıtasını yükseltmeye devam edecektir.


TASARIM TESCİL BELGESİ

İMALAT YETERLİLİK BELGESİ


Çevre Aydınlatma Yerli Malı Belgeleri

Kent ve Park Mobil Yerli Malı Belgeleri

Oyun Grubu Fitness Yerli Malı Belgeleri


Conformity European

D&B Düşük voltaj yönetmeliğine uygunluk , dış şartlara dayanıklılık ve elektriksel güvenlik ilkelerini yerine getirmekten , paketleme ve satış sonrası desteğe kadar kulanıcı taleplerini CE Avrupa standartları kapsamında yerine getirmektedir.


-73/23/EEC Low Voltage Directive Guidelines

Tüm aydınlatma ürünleri ilgili labaratuarlarda test edilmekte ve "ENEC" (European Normas of Electrical Certification), "CE-EN "73/23/EEC - 93/68/EEC standartlarına göre üretilmektedir. ENEC ürünün ilgili EN emniyet sınıflarına ve Avrupa Alçak Gerilim Direktifi gereksinimlerine uygun olduğunu gösterir. CE işareti Led aydınlatma armatürleri , ledli aydınlatma direkleri, komponentlerini, trafoları ve ekipmanlarını kapsar. Ürünlerin Avrupa emniyet direktif ve standartlarına uygun olduğunu gösteren zorunlu işarettir. Ürünlerimizin teknik özellikleri CE-EN "73/23/EEC - 93/68/EEC yönetmeliklerine uygunluk taşımaktadır. Paketleme, donanım yönergeleri ve servis dokümanları CE işareti taşımaktadır.

88/378/eec, 1-2D&B çocuk parkları ve İzmir dış mekan spor aletleri Avrupa oyuncak standardı 88/378/EEC direktifine ve AB uyum yasaları çerçevesinde yayımlanan Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Oyuncak Yönetmeliği’ne uygun olarak imal ve ithal edilmektedir ve CE uygunluğuna sahiptirler. CE (European Confirmity) işareti: CE işareti, Avrupa Birliğinin (AB), teknik mevzuat uyumu çerçevesinde malların serbest dolaşımının tam anlamıyla sağlanması amacıyla ürünlerin teknik yapılarına ilişkin mevzuatı daha basit ve genel hale getirmek için 1985 yılında benimsediği Yeni Yaklaşım Politikası kapsamında hazırlanan Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamına giren ürünlerin bu direktiflere uygun olduğunu ve gerekli bütün uygunluk değerlendirme faaliyetlerinden geçtiğini sağlık, güvenlik ve tüketicinin ve çevrenin korunması gerekliliklerine uygunluğunu gösteren ve Conformité Européenne kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir birlik işaretidir. 88/378/EEC direktifi: Bu direktif topluluk içinde piyasaya sürülen oyuncakların yerine getirmek zorunda olduğu temel güvenlik gereksinimlerini belirler. T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan Oyuncaklar Hakkında Yönetmelik’e ulaşmak için tıklayın.

93/68eecD&B Avrupa standartlarında tasarladığı ve ürettiği ergonamik, güvenli ve uzun ömürlü kent mobilyaları ürünlerini CE belgesi ile taçlandırmıştır.

Porto

İletişim

Cüneytbey mah. Gümüldür Çevre Yolu üzeri No:206 / 204 Menderes – İZMİR
Telefon : +90 232 237 01 12
Telefon : +90 232 237 01 13
Fax : +90 232 237 01 10
Email : db@dbpark.com.tr